BLOG

Kousek po kousku, opravujeme tento skvost, který nám zde zanechali naši předkové a odkrýváme jejich poselství. Snažíme se citlivě, s co nejmenšími zásahy.

Podívali jsme se do středověku díky archeologům z Archaia Brno, kteří v mázhausu domu prováděli archeologický průzkum. Našli mnoho střepů ze středověkých nádob různého použití. Brzy budeme mít zápis z průzkumu, tak se s vámi podělíme.

My, měšťané znojemští, našim dobrým králem právem horenským obdarováni, v předvečer svátku sv. Ludmily své brány a sklepy tobě lide prostý otevírati budeme. Dejž Pánu díky naše za úrodu přehojnou, sklenku společně pozvedneme a na další hojný rok sladkým vínem připíjeti budeme.
.......

24.8.2016 proběhlo vysvěcení prostor v domě pravoslavným knězem. Hluboký zážitek, o který se chceme podělit alespoň takto. Výstavní prostory jsou tedy příjemně naladěny..

Po celý rok 2016 byla ve Staré Pekárně otevřena výstava kostýmních návrhů Aleny Schäferové k filmu Hlas pro římského krále (o Karlu IV.) a 3.12.2016 proběhla slavnostní dernisáž, které se zúčastnila také sama autorka. Hosté si také mohli nejen prohlédnou krásné návrhy kostýmů, fotky z natáčení, podívat se na promítání filmu, ale také navštívit...

Naše první Vinobraní, kdy jsme otevřeli dveře tohoto úžasného domu a mohli tak potkat a povyprávět s lidmi, kteří byli nějakým způsobem s tímto domem provázaní.

Dům v mizerném stavu - bod nula. Ted začínáme, tak to pojdte s námi sledovat a tipovat za jak dlouho se nám podaří to dát dohromady.