BLOG

Otevíráme nový pokoj ve dvoře v jednom z posledních dochovaných srubů ve Znojmě. Původní 800 let starý trámový strop Vás uchvátí.

Dříve tu stával pivovar a pekárna, která zásobovala celé Znojmo. V domě ze 13. století se dnes nachází rodinný penzion, který vlastní místní rodák David Kozelský a jeho žena Valerie. Manželé koupili chátrající památku před několika lety, kdy ještě oba pracovali v nadnárodní korporátní firmě. Oprava budovy ale nakonec pohltila veškerý jejich čas i...

Je pro nás velkým zadostiučiněním, že nás vybral náš partner Amazing places jako nejlepší malý penzion pro rok 2021. Jdeme slavit.

V samotném srdci Znojma, na Velké Mikulášské ulici, stojí nenápadný dům s klasicistní fasádou. Když vstoupíte dovnitř, postupně vám odhalí všechny své historické vrstvy, elegantně včleněné do pěti půvabných apartmánů. Vítejte ve Staré pekárně!

Měšťanský dům Stará Pekárna je kulturní památkou a ve Znojmě stojí již od 13.století. Kombinují se v něm různé umělecké slohy, jako je gotika, renesance, baroko či klasicismus. Unikátním prvkem je především sklípková klenba v mázhausu, dochovaná pec a gotický srub ve dvorní části domu. Od roku 2015 je budova majiteli citlivě rekonstruována, a...