BLOG

Řízená degustace vín při svíčkách na nádvoří Staré Pekárny Degustace na nádvoří Staré Pekárny. Romantickou atmosféru budou dotvářet tématicky vybraná vína od znojemských vinařů. Bude zajištěno občerstvení v podobě čerstvého chleba s rozinkami nebo chleba s vlašskými ořechy.
Po celou dobu řízené degustace budete v péči sommelierů.
Ochutnáme celkem 7...

Between Prague and Vienna, Znojmo is a favorite for sommeliers and wine buffs. The Museum of Vinoculture and Louka Monastery's wine collection are within the town's limits, and the Podyjí National Park - home to Šobes, a sublime local vineyard - is just a 20-minute drive away. Traverse the 19 miles of catacombs beneath Znojmo's well-traveled...

Geopathogenic zones were measured in March 2019 at Stará Pekárna. Our ancestors could choose the right place to build a house! Old Bakery is clean without geopathogenic zones. The only geopathogenic zone runs outside the living area through the courtyard tract probably from the source of water. With us you will sleep without any unpleasant...

Kousek po kousku, opravujeme tento skvost, který nám zde zanechali naši předkové a odkrýváme jejich poselství. Snažíme se citlivě, s co nejmenšími zásahy.

Podívali jsme se do středověku díky archeologům z Archaia Brno, kteří v mázhausu domu prováděli archeologický průzkum. Našli mnoho střepů ze středověkých nádob různého použití. Brzy budeme mít zápis z průzkumu, tak se s vámi podělíme.

My, měšťané znojemští, našim dobrým králem právem horenským obdarováni, v předvečer svátku sv. Ludmily své brány a sklepy tobě lide prostý otevírati budeme. Dejž Pánu díky naše za úrodu přehojnou, sklenku společně pozvedneme a na další hojný rok sladkým vínem připíjeti budeme.
.......

24.8.2016 proběhlo vysvěcení prostor v domě pravoslavným knězem. Hluboký zážitek, o který se chceme podělit alespoň takto. Výstavní prostory jsou tedy příjemně naladěny..

Throughout the year 2016, an exhibition of costume designs by Alena Schäferová for the film Voice for the Roman King (about Charles IV) was opened in Stará Pekárna and on December 3, 2016 a ceremonial opening was held, which was also attended by the author. Guests could not only see beautiful costume designs, photos from the filming, watch a movie,...