BLOG

Řízená degustace vín při svíčkách na nádvoří Staré Pekárny Degustace na nádvoří Staré Pekárny. Romantickou atmosféru budou dotvářet tématicky vybraná vína od znojemských vinařů. Bude zajištěno občerstvení v podobě čerstvého chleba s rozinkami nebo chleba s vlašskými ořechy.
Po celou dobu řízené degustace budete v péči sommelierů.
Ochutnáme celkem 7...

Znojmo se díky svým vinicím dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst na Zemi. O jeho krásách a kvalitách informuje své čtenáře služba od Microsoftu, jejíž zprávy čtou miliony lidí po celém světě. Toto město si své příznivce získalo především díky zajímavé architektuře a kvalitnímu vínu.

28.3. proběhlo na Staré Pekárně měření geopatogenních zón. Naši předkové si uměli vybrat vhodné místo, kde postavit dům! Stará Pekárna je čistá bez geopatogenních zón. Jediná geopatogenní zóna probíhá mimo obytnou část přes dvorní trakt zřejmě od pramene vody. U nás budete spát jako v bavlnce bez nepříjemných vlivů.

Kousek po kousku, opravujeme tento skvost, který nám zde zanechali naši předkové a odkrýváme jejich poselství. Snažíme se citlivě, s co nejmenšími zásahy.

Podívali jsme se do středověku díky archeologům z Archaia Brno, kteří v mázhausu domu prováděli archeologický průzkum. Našli mnoho střepů ze středověkých nádob různého použití. Brzy budeme mít zápis z průzkumu, tak se s vámi podělíme.

My, měšťané znojemští, našim dobrým králem právem horenským obdarováni, v předvečer svátku sv. Ludmily své brány a sklepy tobě lide prostý otevírati budeme. Dejž Pánu díky naše za úrodu přehojnou, sklenku společně pozvedneme a na další hojný rok sladkým vínem připíjeti budeme.
.......

24.8.2016 proběhlo vysvěcení prostor v domě pravoslavným knězem. Hluboký zážitek, o který se chceme podělit alespoň takto. Výstavní prostory jsou tedy příjemně naladěny..