BLOG

28.3. proběhlo na Staré Pekárně měření geopatogenních zón. Naši předkové si uměli vybrat vhodné místo, kde postavit dům! Stará Pekárna je čistá bez geopatogenních zón. Jediná geopatogenní zóna probíhá mimo obytnou část přes dvorní trakt zřejmě od pramene vody. U nás budete spát jako v bavlnce bez nepříjemných vlivů.

Kousek po kousku, opravujeme tento skvost, který nám zde zanechali naši předkové a odkrýváme jejich poselství. Snažíme se citlivě, s co nejmenšími zásahy.

Podívali jsme se do středověku díky archeologům z Archaia Brno, kteří v mázhausu domu prováděli archeologický průzkum. Našli mnoho střepů ze středověkých nádob různého použití. Brzy budeme mít zápis z průzkumu, tak se s vámi podělíme.

My, měšťané znojemští, našim dobrým králem právem horenským obdarováni, v předvečer svátku sv. Ludmily své brány a sklepy tobě lide prostý otevírati budeme. Dejž Pánu díky naše za úrodu přehojnou, sklenku společně pozvedneme a na další hojný rok sladkým vínem připíjeti budeme.
.......

24.8.2016 proběhlo vysvěcení prostor v domě pravoslavným knězem. Hluboký zážitek, o který se chceme podělit alespoň takto. Výstavní prostory jsou tedy příjemně naladěny..

Po celý rok 2016 byla ve Staré Pekárně otevřena výstava kostýmních návrhů Aleny Schäferové k filmu Hlas pro římského krále (o Karlu IV.) a 3.12.2016 proběhla slavnostní dernisáž, které se zúčastnila také sama autorka. Hosté si také mohli nejen prohlédnou krásné návrhy kostýmů, fotky z natáčení, podívat se na promítání filmu, ale také navštívit...

Naše první Vinobraní, kdy jsme otevřeli dveře tohoto úžasného domu a mohli tak potkat a povyprávět s lidmi, kteří byli nějakým způsobem s tímto domem provázaní.

Dům v mizerném stavu - bod nula. Ted začínáme, tak to pojdte s námi sledovat a tipovat za jak dlouho se nám podaří to dát dohromady.