Rekonstrukce pokračují

10.01.2019

Kousek po kousku, opravujeme tento skvost, který nám zde zanechali naši předkové a odkrýváme jejich poselství. Snažíme se citlivě, s co nejmenšími zásahy.

Snažíme se zachovat, co se jen dá.

Máme štěstí, protože tento dům uvnitř skrývá původní podlahy a konstrukce, které renovujeme, aby mohly dále sloužit a především zkrášlovat naše životy a životy našich hostů. 

Recyklujeme, opravujeme..

Zužitkujeme vše, co zde najdeme

Milujeme staré věci, protože mají svou historii, ducha a příběh. Byly vyrobeny s úsilím a láskou šikovných řemeslníku. Cokoliv v tomto domě najdeme, snažíme se zužitkovat. Každý kousek starého trámu se k něčemu hodí nebo určitě bude hodit. 

Nespěcháme a postupujeme pomalu, inspirace a nápad k nám přichází vždy v pravý čas... často ve snu.

Když jsme přemýšleli, jak vyřešit umyvadlo v koupelně v apartmánu, napadlo nás využít staré trámy a ukončení využít na tyč, která poslouží jako madlo na ručník.

Byly na vyhození

Dříve se v těchto leskách (=bedýnkách) skladovalo ovoce. Podařilo se nám jich pár těchto zachránit před upálením a slouží nyní jako noční stolky. Chyběly nám lampičky a Davida napadlo si je vyrobit ze starých konviček na mléko. Jak se Vám líbí? 

Renovace podlah

Když jsme přemýšleli, jakou podlahu zvolit pro nejprostornější apartmán, netušili jsme ještě, že toto je již vyřešeno, a že se pod dřevotřískovými deskami, kterými byly podlahy zakryté, skrývá tento skvost: 150 let staré prkenné smrkové podlahy....takové, které by se dnes již jen těžko hledaly..

Původní podlahy byly natřeny hydrovoskem, který dal zabrat mašinám i podlahářovi. Ten vyplýtval desítky šmirglů...ale stálo to za to a výsledek uvidíte na vlastní oči, když se u nás ubytujete.

150 let staré podlahy před a po rekonstrukci.

Prkenná podlaha s hydrovoskem na povrchu před a po renovaci.

Toto je příklad podlahy s hydrovoskem. 

V cihlovým apartmánu můžete tuto podlahu zažít na vlastní kůži, se svědectvím času a známkami předmětu, které na ni dříve ležely.